Nástroje a aktivity pro Sousedství snů

Storytelling café s účastí veřejnosti

V Rakousku uspořádalo queraum spolu s účastníky sousedské skupiny veřejnou kavárnu pod širým nebem, kde se vyprávěly příběhy. Ta byla součástí „Dne všímavosti“, který pořádala iniciativa Mindful 8th (pouze v němčině) v 8. vídeňském obvodu. 

Účastníci sousedské skupiny zprostředkovali storytelling café pro veřejnost, navázali kontakt s dalšími lidmi, sdíleli své zkušenosti a vyměňovali si názory na čtvrť. Jak ukazuje zpětná vazba, aktivní účast na veřejné akci byla pro naše účastníky velmi obohacující. Byl to pro ně zvláštní zážitek, když se vydali do jiné čtvrti, než je jejich vlastní, a stali se aktivními a viditelnými na veřejnosti. Účast měla také pozitivní vliv na dynamiku skupiny: účastníci si svou „cestu“ zorganizovali sami a poprvé se setkali mimo klub.

Projektový tým společně s účastníky skupiny připravil inspirativní otázky, citáty a drobné příběhy a pozval návštěvníky Dne všímavosti, aby se k nim připojili. Storytelling café pro veřejnost bylo uspořádáno jako otevřený formát – každý, kdo měl zájem, se mohl zastavit a poslouchat a/nebo se posadit a zapojit se do diskuse. Tímto způsobem se „Plauderei“ stala veřejnou akcí a oslovila lidi v dalším okrese. 

V rámci „Dne všímavosti“ účastníci projektu zprostředkovali storytelling café a podpořili
Foto © queraum