Nástroje a aktivity pro Sousedství snů

Moderované skupinové procházky Prahou

V Praze se sousedská skupina pravidelně scházela k procházkám po městě. Zpočátku zaměstnanci Letokruhu procházky organizovali a poskytovali krátké vstupy. Po několika procházkách si účastníci začali procházky organizovat sami a založili skupinu na WhatsAppu, kde sdíleli termíny, zvali účastníky a také si vyměňovali fotografie a nápady na nadcházející procházky. Jeden z členů skupiny se ujal role průvodce a připravil prohlídky různých částí hlavního města se zaměřením na památky, historická místa a příběhy, které se k nim váží (např. na Pražský hrad, Malou Stranu, Anežský klášter, Vyšehrad atd.). 

Vycházky se staly velmi oblíbenými a ke skupině se přidávalo stále více zájemců. Účastníci si užívali objevování nových míst, poznávání svého města, sdílení zážitků, společné trávení času a aktivní pohyb po okolí. 

Zkušenosti ukazují, že je velmi důležité přizpůsobit procházky schopnostem a speciálním potřebám lidí. Pokud se procházek účastní lidé se zdravotním postižením, zajistěte, aby byly k dispozici lavičky nebo aby byla trasa přístupná pro vozíčkáře či chodce.